JOS COMUNISTII!!!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

JOS COMUNISTII!!!

Potrivit www.jurnal .md (Jurnal de Chisinau) in PMAN astazi au protestat aproximativ 15000 persoane, la ora 14 actiunea pasnica de protest a luat sfirsit. Pe www.unimedia.md puteti gasi textul Rezoluţiei finale a acţiunii de protest.
 
AcasaAcasa  ÎnregistrareÎnregistrare  CăutareCăutare  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Players Share: Quest TERA fatigue and spell system, game
Cererile si Pledoariile noastre Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 3:59 pm Scris de STEVEN

» www.MuzicaDownload.net
Cererile si Pledoariile noastre Icon_minitimeSam Sept 12, 2009 5:23 am Scris de uploader_site

» FELICITARI!!!!!!! AVEM ALEGERI ANTICIPATE!!!!!!
Cererile si Pledoariile noastre Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 8:21 pm Scris de AleXxX

» mesaj de la politist
Cererile si Pledoariile noastre Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 4:13 pm Scris de oxana

» MAI: totul e OK! Tinerii torturaţi reprezintă dovezi contrare
Cererile si Pledoariile noastre Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 4:12 pm Scris de oxana

» Voronin îi dă la televiziunea lui Iurie Roşca pe "agenţii români"
Cererile si Pledoariile noastre Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 4:46 am Scris de Dan4ik

» Mâine vom afla, dacă vor fi sau nu verificate listele electorale
Cererile si Pledoariile noastre Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 1:54 am Scris de Dan4ik

» Fraudarea alegerilor la Orhei: au votat copii cu dizabilităţi
Cererile si Pledoariile noastre Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 1:44 am Scris de Dan4ik

» Expuneti-va opiniile si doleantele in privinta lui Voronin!!!
Cererile si Pledoariile noastre Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 10:54 pm Scris de Vieru


 

 Cererile si Pledoariile noastre

In jos 
AutorMesaj
Veve

avatar


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 08/04/2009

Cererile si Pledoariile noastre Empty
MesajSubiect: Cererile si Pledoariile noastre   Cererile si Pledoariile noastre Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 4:08 am

"Urmare a acestei situaţii, MAE consideră că Opoziţia naţională trebuie să fie unită în jurul lozincilor “Moldova fără Voronin”, “Moldova fără comunism”, “Moldova fără corupţie” şi să pledeze ferm pentru următoarele poziţii:

-Anularea alegerilor parlamentare din 5 aprilie 2009.
-Stabilirea datei unor alegeri repetate, în baza unor liste elaborate conform legii, şi fără participarea Partidului Comuniştilor, înregistrat ilegal la Ministerul Justiţiei.
-Eliberarea imediată a persoanelor arestate, înţelegîndu-le revolta firească în legătură cu fraudarea alegerilor parlamentare.
-Pedepsirea poliţiei pentru molestarea protestatarilor.
-Asigurarea imediată a accesului Opoziţiei la Radioteleviziunea (ne)publică şi informarea obiectivă a cetăţenilor.
-Supravegherea strictă a desfăşurării alegerilor, in special in partea de numărare şi electronică, de către reprezentanţi ai UE."

Anatol PETRENCU,
preşedintele MAE


Flower Power flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower
Sus In jos
 
Cererile si Pledoariile noastre
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pentru Alegeri Repetate!!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
JOS COMUNISTII!!! :: PROPUNERI!!!! Ce facem mai departe????-
Mergi direct la: