JOS COMUNISTII!!!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

JOS COMUNISTII!!!

Potrivit www.jurnal .md (Jurnal de Chisinau) in PMAN astazi au protestat aproximativ 15000 persoane, la ora 14 actiunea pasnica de protest a luat sfirsit. Pe www.unimedia.md puteti gasi textul Rezoluţiei finale a acţiunii de protest.
 
AcasaAcasa  ÎnregistrareÎnregistrare  CăutareCăutare  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Players Share: Quest TERA fatigue and spell system, game
Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 3:59 pm Scris de STEVEN

» www.MuzicaDownload.net
Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeSam Sept 12, 2009 5:23 am Scris de uploader_site

» FELICITARI!!!!!!! AVEM ALEGERI ANTICIPATE!!!!!!
Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 8:21 pm Scris de AleXxX

» mesaj de la politist
Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 4:13 pm Scris de oxana

» MAI: totul e OK! Tinerii torturaţi reprezintă dovezi contrare
Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 4:12 pm Scris de oxana

» Voronin îi dă la televiziunea lui Iurie Roşca pe "agenţii români"
Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 4:46 am Scris de Dan4ik

» Mâine vom afla, dacă vor fi sau nu verificate listele electorale
Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 1:54 am Scris de Dan4ik

» Fraudarea alegerilor la Orhei: au votat copii cu dizabilităţi
Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 1:44 am Scris de Dan4ik

» Expuneti-va opiniile si doleantele in privinta lui Voronin!!!
Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 10:54 pm Scris de Vieru


 

 Pentru Alegeri Repetate!!!!

In jos 
+6
vulpeaFoxy
Tatiana din Bucuresti
julikl
serpentinne
MAXIM
Admin
10 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
avatar


Numarul mesajelor : 100
Data de inscriere : 07/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: Pentru Alegeri Repetate!!!!   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 2:31 am

Toti care doresc Alegeri Repetate in RM sa-si expuna parerea!!!
Sus In jos
https://joscomunistii.forumgratuit.ro
MAXIM

avatar


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: RE:   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 4:29 am

+1!!!
Sus In jos
serpentinne

avatar


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: alegeri repetate   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 4:10 pm

In primul rind vroiam sa va spun ca ati fost si sunteti bravo voi cei de la Chisinau ! Sunt in Italia (Milano) si nu am avut posibilitatea de a merge la Roma la ambasada Moldovei pentru a vota din cauza ca am o fetita de 4 luni cu care stau acasa. As vrea sa stiu daca ar fi posibil (in cazul in care alegerile vor fi repetate) sa votez pe net ? Cred ca daca ar fi luate in consideratie si voturile celor plecati din tara comunistii nu vor reusi sa acumuleze un numar atit de mare de voturi. Aici s-a raspindit vestea ca stirile se pot citi pe net pe saitul PROTV Romania, paginile se deschid extrem de greu dar totusi reusesc ca fiu la curent cu toate noutatile. Televiziunea italiana transmite cam in fiecare seara stiri despre situatia din Moldova dar sunt atit de prostesti !!!! Lumea nu stie ce vrem si pentru ce luptam !!! Am vorbit zilele trecute cu matusa mea care e si ea in Italia, are 45 de ani si nu are idee de ce limba vorbeste si ce nationalitate are, zice ea da tie nu tii tot una..... ea e moldoveanca si vorbeste moldoveneste cum afirma ea, i-am raspuns ca e un copil ca multi altii crescut si educat de comunisti, limitata, si ca imi e rusine sa am asa rude de singe. Curaj si sa stiti ca suntem alaturi de voi !!!!
Sus In jos
julikl

avatar


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: vOTURILE REPETATE?   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 4:40 pm

Ar fi cea mai buna solutie! DAR SI AUTORITATILE AR TREBUI sa-si dea puterea chiar daca nu cistiga. Voturile pe net ar fi extrem de utile!
Sus In jos
Tatiana din Bucuresti

avatar


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: scrie un e-mail Organizatie Natiunilor Unite inquiries@un.org   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 8:19 pm

sos!! scrie un e-mail Organizatie Natiunilor Unite inquiries@un.org un mesaj de ajutor pentru democratia in Moldova(in engleza, romana.. in ce limba stii). Conform declaratiilor a mai multor participanti la scrutinul din data de 5 aprilie 2009, stampilele din cabinele de votare ale Ambasadei Republicii Moldova la Bucuresti lasau pe buletinele de vot o pata de cerneala si nu cuvantul "Votat". Acest lucru s-ar putea sa fi contribuit la nevalidarea buletinelor de vot.
Sus In jos
vulpeaFoxy

avatar


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Pentru Alegeri Repetate!!!!   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 8:51 pm

imi doresc sa aiba loc alegeri repetate fiindca sunt sigura ca au fost trucate o multime de voturi,chiar si in localitatea unde eu locuiesc mi-a spus un observator ca dupa ce sa finisat alegerile,in ziua de 05 apr.,au ramas inca fise de vot ,atunci observatorii ceilalti au pus voturi la comunisti pe toate fisele alea,plus la asta in listele participantilor la vot au mai aparut printre ei si oameni care nu sunt acum in viata,votand si ei pt comunishti.Iata acestea sunt unele din incalcari si trucari,dar mai sunt multe inca .
Asa ca NU COMUNISTILOR!!! Evil or Very Mad ALEGERI REPETATE!!!
Sus In jos
oxana

avatar


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Pentru Alegeri Repetate!!!!   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 11:07 pm

vreau sa aduc aminte d-nei de la MILANO ca in Italia au fost deschise 2 sectii de votare: Bologna si Roma. pacat ca n-a votat, dar nu-i nimic, au avut grija comunistii sa voteze pentru dumneaei. indemn poporul roman sa se informeze cu ce se intimpla la chisinau din surse md si romane, NEGUVERNAMENTALE, care duc doar in eroare populatia. unii nici nu stiu ce se intimpla: DISINFORMARE TOTALA!!
oricum: MAINE TOTI LA MAREA ADUNARE NATIONALA
JOS COMUNISTII, ALEGERI REPETATE
Sus In jos
Morgana

avatar


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Pentru Alegeri Repetate!!!!   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 11:15 pm

Zdravstvuite vsem.Izvinite,a mojno tut po-russki pisat'?
Sus In jos
serpentinne

avatar


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: Pentru Tatiana din Bucuresti   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 11:17 pm

Tocmai am trimis un email in engleza celor de la Organizatia Natiunilor Unite, am primit confirmarea ca emailul ajuns la destinatie. Functioneaza ! Ai avut o buna idee!
Sus In jos
oxana

avatar


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Pentru Alegeri Repetate!!!!   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 11:17 pm

ne mojno.
aici se vorbeste in romana...
Sus In jos
serpentinne

avatar


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Pentru Alegeri Repetate!!!!   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 11:19 pm

Cred ca daca esti deja pe acest forum esti si tu contra comunistilor chiar daca vorbesti rusa ..... Fa un mic efort atunci si scrie in romana !!!!
Sus In jos
Morgana

avatar


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Pentru Alegeri Repetate!!!!   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 11:28 pm

Jalko,togda izvinite...ne budu obremenjat' prisutstviem...
Ja deistvitel'no protiv kommunistov...Vse ponimaju,no pisat' gramotno vrjadli polu4itsja...
Ja poltora goda naxojus' v Italii i teper' vse jaziki putajutsja...
V obshem eto nikomu ne interesno,tol'ko xotela skazat' 4to mne jal' v takoi moment naxodit'sja daleko ot Moldovi i ne imet' vozmojnosti podderjat' narod prisutstviem...V ljubom slu4ae ja s vami! Derjites' do kontza! Vsem spasibo,izvinite za bespokoistvo.
Sus In jos
oxana

avatar


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: pentru MORGANA   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 12:22 am

allora scrivi in italiano, sicuramente ormai lo capiscono tutti...
quindi, cosa vuoi dire a tutti noi, che proverrò di tradurre il tuo messaggio...
Sus In jos
oxana

avatar


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 09/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: vineri la miting in pman   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 12:30 am

Moldovenii sunt asteptati vineri (10 aprilie), incepand cu ora 10,00, in Piata Marii Adunari Nationale din Chisinau, intr-un amplu miting impotriva sistemului comunist. Tinerii sunt invitati la un protest non-violent - REVOLUTIA FLORILOR,
Sus In jos
javabond

javabond


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 10/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: Cu totii impotriva comunismului   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 2:09 am

Si de ce sa nu fie posibil aici de scris in limba rusa?! Fie macar si turca - noi toti avem aceleas intentii. Asa s'a primit ca in moldova se vorbeste doua limbi dar suntem un popor. Un popor lasat in faradelege aici in mijlocul europei. In Italia chiar tot nordul vorbeste germana si acest lucru nu'i incurca sa se dezvolte si sa prospere. Haideti sa fim uniti noi Moldovenii si sa facem o schimbare spre bine!!!
Sus In jos
Veve

avatar


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 08/04/2009

Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: Cererile si Pledoariile noastre   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 4:01 am

Urmare a acestei situaţii, MAE consideră că Opoziţia naţională trebuie să fie unită în jurul lozincilor “Moldova fără Voronin”, “Moldova fără comunism”, “Moldova fără corupţie” şi să pledeze ferm pentru următoarele poziţii:

-Anularea alegerilor parlamentare din 5 aprilie 2009.
-Stabilirea datei unor alegeri repetate, în baza unor liste elaborate conform legii, şi fără participarea Partidului Comuniştilor, înregistrat ilegal la Ministerul Justiţiei.
-Eliberarea imediată a persoanelor arestate, înţelegîndu-le revolta firească în legătură cu fraudarea alegerilor parlamentare.
-Pedepsirea poliţiei pentru molestarea protestatarilor.
-Asigurarea imediată a accesului Opoziţiei la Radioteleviziunea (ne)publică şi informarea obiectivă a cetăţenilor.
-Supravegherea strictă a desfăşurării alegerilor, in special in partea de numărare şi electronică, de către reprezentanţi ai UE.

Anatol PETRENCU,
preşedintele MAE
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pentru Alegeri Repetate!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Pentru Alegeri Repetate!!!!   Pentru Alegeri Repetate!!!! Icon_minitime

Sus In jos
 
Pentru Alegeri Repetate!!!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ProTV Stream!!!
» Observator european la alegeri
» FELICITARI!!!!!!! AVEM ALEGERI ANTICIPATE!!!!!!
» Pentru cei din LONDRA!!!!!!!!!!!
» Vize pentru FRATII de PESTE PRUT!!????!!!?????

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
JOS COMUNISTII!!! :: PROPUNERI!!!! Ce facem mai departe????-
Mergi direct la: