JOS COMUNISTII!!!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

JOS COMUNISTII!!!

Potrivit www.jurnal .md (Jurnal de Chisinau) in PMAN astazi au protestat aproximativ 15000 persoane, la ora 14 actiunea pasnica de protest a luat sfirsit. Pe www.unimedia.md puteti gasi textul Rezoluţiei finale a acţiunii de protest.
 
AcasaAcasa  ÎnregistrareÎnregistrare  CăutareCăutare  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Players Share: Quest TERA fatigue and spell system, game
toti in piatza Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 3:59 pm Scris de STEVEN

» www.MuzicaDownload.net
toti in piatza Icon_minitimeSam Sept 12, 2009 5:23 am Scris de uploader_site

» FELICITARI!!!!!!! AVEM ALEGERI ANTICIPATE!!!!!!
toti in piatza Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 8:21 pm Scris de AleXxX

» mesaj de la politist
toti in piatza Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 4:13 pm Scris de oxana

» MAI: totul e OK! Tinerii torturaţi reprezintă dovezi contrare
toti in piatza Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 4:12 pm Scris de oxana

» Voronin îi dă la televiziunea lui Iurie Roşca pe "agenţii români"
toti in piatza Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 4:46 am Scris de Dan4ik

» Mâine vom afla, dacă vor fi sau nu verificate listele electorale
toti in piatza Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 1:54 am Scris de Dan4ik

» Fraudarea alegerilor la Orhei: au votat copii cu dizabilităţi
toti in piatza Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 1:44 am Scris de Dan4ik

» Expuneti-va opiniile si doleantele in privinta lui Voronin!!!
toti in piatza Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 10:54 pm Scris de Vieru


 

 toti in piatza

In jos 
+4
Veve
makolsd
oxana
faraviolenta
8 participanți
AutorMesaj
faraviolenta

avatar


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 10/04/2009

toti in piatza Empty
MesajSubiect: toti in piatza   toti in piatza Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 12:16 am

Ma scuzati de ce nu se permite sa se scrie in limba rusa? Shocked , am aflat acum de la o fata, nu vi se pare usor o exagerare. In momentul de fata nu avem nevoie de ura intre rusofoni si romani. Populatie de etnie rusa sa nu uitam ca e 1/3 din total. Aceasta lume nu este cu nimic vinovata sau legata de ceea ce face guvernul rus. Sigur ca sunt si sustinatori, dar daca sunt persoane care sunt anticomuniste dc aceasta censura ma intreb??? Sau ajungem si noi ca COMUNISTII. Trebuie sa vorbeasca numai cn vrem noi!!!! Da ca vrem sa obtinem ceva concret avem nevoie de toti, rusofoni romani moldoveni, toata lumea care este impotriva acestui regim sa iasa in piatza!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
oxana

avatar


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 09/04/2009

toti in piatza Empty
MesajSubiect: VINERI TOTI LA PROTEST   toti in piatza Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 12:33 am

Moldovenii sunt asteptati vineri PE 10 APRILIE, incepand cu ora 10,00, in Piata Marii Adunari Nationale din Chisinau, intr-un amplu miting impotriva sistemului comunist. Tinerii sunt invitati la un protest non-violent - REVOLUTIA FLORILOR,


in ce priveste doamna care cere sa se vorbeasca in rusa - da o-ncolo, nu ne trebuie mancurti. nu uita ca pe piata au fost infiltrati!

se vorbeste in ROMANA!!
Sus In jos
faraviolenta

avatar


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 10/04/2009

toti in piatza Empty
MesajSubiect: Re: toti in piatza   toti in piatza Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 12:55 am

ALOOOOOOOOOO!!!!! RUSOFONII SUNT 1/3 DIN POPULATIE NU POT FI IGNORATI, CHIAR NU AVEM NEVOIE DE LUME IN PIATZA MAINE,SA SE ARATE LA JURNALE RUSESTI CA NU SE STRIGA JOS COMUNISTII, DAR SE STRIGA SI NET COMUNISTAM!!!!!!!!!! INFILTRATIII VB SI IN RUSA SI IN ROMANA, NU DEPINDE CE LIMBA VORBESTI DEPINDE CE VREI!!!! RUS ROMAN NU IMPORTA, JOS COMUNISTII!!!!!!!!!!!!!!!! apropo circula un alt mesaj pe net sa nu iesim in starad ca se pregatesc atacuri la guvern, nu credeti !!! totul este controlat ori iesim miine ori poimiine oricum vor fi infiltrati ccare provoaca violenta!!!!!!!! acestia trebuie predati imediat de multime politiei!!!!!! sunati toate rudele toti toti toti din alte orase sa vina in masa ca daca vin cu miile politia nu ii va putea opri!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
makolsd

avatar


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 10/04/2009

toti in piatza Empty
MesajSubiect: toti in piata   toti in piatza Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 1:36 am

propunerea mea este sa iesim vineri cu cite o floare in mina ... sa le demonstram ca nu noi eram instigatorii acelui haos creat marti!
Sus In jos
faraviolenta

avatar


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 10/04/2009

toti in piatza Empty
MesajSubiect: Re: toti in piatza   toti in piatza Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 1:42 am

Dragi Participanti ai mitingului din Chisinau, va rog sa fiti pregatiti sa fiti pusi la incercare si provocati de catre partidul comunist si aliatii lor. Stiti ca armata nu doarme si abia asteapta sa cedati... Sunt oameni care va vor provoca, care sunt si platiti pt asta. Va rugam sa ramaneti calmi si sa protestam prin alte metode decat prin violenta, in prim rand sa lasam pe toata lumea sa vada ce se intampla la Chisinau: fimati, inregistrati, si raspundeti clar cand dati interviu la diferite posturi TV, sa inteleaga lumea care sunt probleme in MD.

Evitam temele sensibili legate de Romania si geopolitica! (pe parcurs se va scanda FARA VIOLENTA) Sa ne facem ordine noi singuri la noi acasa!

Miine toti protestam in PMAN si nici intrun caz nu trecem mai departe de scarile ce urca spre Guvern!
Sus In jos
Veve

avatar


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 08/04/2009

toti in piatza Empty
MesajSubiect: Revolutia Florilor   toti in piatza Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 2:48 am

Este foarte buna ideea cu florile!!! Ar fi bine ca toti protestatarii sa vina maine pe la orele 9-10 in PMAN cu flori in mana si cu mesaje de pace pe fata sau pe pancarte!!! Si cererea tuturor sa fie repetarea alegerilor sau kiar inlaturarea comunistilor definitiv!!! flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower
Sus In jos
Nika

avatar


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 09/04/2009

toti in piatza Empty
MesajSubiect: Re: toti in piatza   toti in piatza Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 3:01 am

Ar fi si mai bine daca pe piata mine vom si cinta cintece pe care le interpretau Ion si Doina Aldea-Teodorovici, ar fi un nemaipomenit si neutat moment si pentru televiziunile altor state, care trebuie corect sa interpreteze evenimentele , care au loc in Chisinau... DEMNITATE, RABDARE SI INCREDERE !!!! DUMNEZEU sa fie cu noi !!!
Sus In jos
makolsd

avatar


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 10/04/2009

toti in piatza Empty
MesajSubiect: toti in piata   toti in piatza Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 3:06 am

tot e o idee foarte buna ... doar sa venim miine multi si sa fim mai uniti ca niciodata !
Sus In jos
betty_md

avatar


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 10/04/2009

toti in piatza Empty
MesajSubiect: Re: toti in piatza   toti in piatza Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 4:27 am

Am au zit ca deja angajatii guvernului au fost preintimpinati sa-si ia lucrurile de valoare din cabinete (la fel cum au fost preintimpinati deputatii comunisti inainte de incident:: vezi: http://jurnaltv.md/?article=2030), nu considerati ca ziua de miine e o capcana?
Sus In jos
javabond

javabond


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 10/04/2009

toti in piatza Empty
MesajSubiect: Re: toti in piatza   toti in piatza Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 11:16 pm

Idei, idei... Dar unde's faptele?! O mina de oameni a fost in piata! Unde's toti cei care vor dreptate si libertate? Nu este serios deloc! Pierdem pozitiile fratilor
Sus In jos
AleXxX

AleXxX


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 10/04/2009

toti in piatza Empty
MesajSubiect: Re: toti in piatza   toti in piatza Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 11:38 pm

Sa-mi bag piciorul in cei care astazi au facut laba acasa.... fricosilor...
Sus In jos
javabond

javabond


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 10/04/2009

toti in piatza Empty
MesajSubiect: Re: toti in piatza   toti in piatza Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 6:52 am

alexxx +1 Sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





toti in piatza Empty
MesajSubiect: Re: toti in piatza   toti in piatza Icon_minitime

Sus In jos
 
toti in piatza
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» MIINE NE ORGANIZAM SA PARTICIPAM IMPREUNA LA PROTESTE!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
JOS COMUNISTII!!! :: PROPUNERI!!!! Ce facem mai departe????-
Mergi direct la: