JOS COMUNISTII!!!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

JOS COMUNISTII!!!

Potrivit www.jurnal .md (Jurnal de Chisinau) in PMAN astazi au protestat aproximativ 15000 persoane, la ora 14 actiunea pasnica de protest a luat sfirsit. Pe www.unimedia.md puteti gasi textul Rezoluţiei finale a acţiunii de protest.
 
AcasaAcasa  ÎnregistrareÎnregistrare  CăutareCăutare  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Players Share: Quest TERA fatigue and spell system, game
nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 3:59 pm Scris de STEVEN

» www.MuzicaDownload.net
nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeSam Sept 12, 2009 5:23 am Scris de uploader_site

» FELICITARI!!!!!!! AVEM ALEGERI ANTICIPATE!!!!!!
nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 8:21 pm Scris de AleXxX

» mesaj de la politist
nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 4:13 pm Scris de oxana

» MAI: totul e OK! Tinerii torturaţi reprezintă dovezi contrare
nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 4:12 pm Scris de oxana

» Voronin îi dă la televiziunea lui Iurie Roşca pe "agenţii români"
nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 4:46 am Scris de Dan4ik

» Mâine vom afla, dacă vor fi sau nu verificate listele electorale
nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 1:54 am Scris de Dan4ik

» Fraudarea alegerilor la Orhei: au votat copii cu dizabilităţi
nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 1:44 am Scris de Dan4ik

» Expuneti-va opiniile si doleantele in privinta lui Voronin!!!
nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 10:54 pm Scris de Vieru


 

 nu va lasati dusi de provocari

In jos 
+9
Ciky
Tatiana din Bucuresti
Artiom
Vasilisa
julikl
MAXIM
walic
Admin
Ratza
13 participanți
AutorMesaj
Ratza

avatar


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 09/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: nu va lasati dusi de provocari   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 6:14 am

care avion cu armament special? hai sa fim seriosi.
daca vom fi agresivi - ei ne vor putea omorî - legal. asta e ceea ce urmărește Voronin, să ne poată omorî sub temeiul legii
Sus In jos
Admin
Admin
avatar


Numarul mesajelor : 100
Data de inscriere : 07/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: Re: nu va lasati dusi de provocari   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 6:16 am

+1 Sunt deacord ... deaceea si am scris ca sunt zvonuri si nu e ceva sigur!!!
Sus In jos
https://joscomunistii.forumgratuit.ro
walic

avatar


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 09/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: Re: nu va lasati dusi de provocari   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 6:27 am

nu ar trebui sa ne temem de moarte (asta vine si nechemata). Nu uitati nici un regim totalitar, de-a lungul istoriei nu a plecat benevol. Moartea noastra (ca neam), va fi mult mai dureroasa.... istoria nu ofera asa momente in fiecare zi iar daca il ratam pe asta, riscam sa fim blestemati de copiii nostri
Sus In jos
MAXIM

avatar


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 09/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: walic,   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 6:34 am

partial deacord cu tine...
hai sa incercam sa facem ca in ucraina. doar sa repetam alegerile..
Sus In jos
Ratza

avatar


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 09/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: provocarea e provocare   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 6:40 am

Rusia ne omoară cu Voronin, războiul nu are sens.
are sens - pacea ostentativă. Dacă noi, protestatarii purtăm inscripții pro-pace, dacă ne legăm pe noi înșine la mâini, purtăm pe frunte - PACE, atunci ne separăm de provocatorii comuniști, și avem șanse să învingem. altfel, vineri va fi o zi roșie, de sânge, vărsat fără... sens.
mesajul meu - PRIN PACE ARĂTATĂ ÎN PUBLIC, CU AJUTORUL PLANCARTELOR, DESENELOR PE FAȚĂ!!!!!!!!!!
Sus In jos
julikl

avatar


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 09/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: Pacea?   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 2:57 pm

Sa va spun cinstit cu Pacea nu rezolvi nimic- doar daca singur Dumnezeu intervine si doboara asa cum a si facut-o in Biblie cu poporul Israel. Dar sa presupunem ca iti vine un ucigas in casa si iti ameninteaza moarte copilului sau a sotiei. Ce faci atunci? Ii zici cumva ca hai sa rezolvam pasnic omorul pe care il doresti sa-l faci, fiind sot, sau sari sa-ti aperi sotia si copilul prin sacrificul tau. Bineinteles ca un sot care isi iubeste familia isi sacrifica viata pentru securitatea copiilor si sotiei sale. Asa si in cazul acesta. Pacea este doar o fatarnicie de a prinde momentul sau chiar de a iesi din lupta. Daca Moldova ar avea o conducere democrata- cu pacea ai fi fost posibil sa rezolvi acestea probleme; dar Moldova este condusa de Comunisti care au prins radacini in putere de a manipula situatii si evenimente spre folosul sau. Hai sa fim cinstiti, Statele Unite cu Obama in conducere nu ar sari la ajutorul Moldovei caci deja si-a facut relatii bune cu Putin din Rusia, chiar daca Bush a aparat Chechniaya in cazul cind Rusia i-a cotropit. Obama nu este Bush! DAR U.N. nimic nu va face iarasi caci dupa cum se stie, Rusia are un interes enorm in Moldova. Astea sunt coruptii politice, chiar daca ei au sloganul ca sunt pentru drepturile omului! Asa ca toata speranta este in voi si Rominia ar sari la ajutorul nostru daca am fi comunicat astfel. Organizatia voastra e mult mai importanta in lupta impotriva comunistilor. Daca si politia sau militaria ar fi in sutinere- ar fi un mare ajutor pentru rascoala aceasta.
Sus In jos
Vasilisa

avatar


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 09/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: Re: nu va lasati dusi de provocari   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 4:43 pm

Stop Dezinformarea


Citeste si da ma departe!!!!!


Sintem vazuti, discutati, supravegiati, ni se da importanta si sintem sustinuti!!!!!


STATELE UNITE saluta intentia tinerilor moldoveni de a-si exprima si apara valorile in care cred, dar pe cale pasnica.


FRANTA cere insistent autoritatilor de la Chisinau sa respecte dreptul cetatenilor de a-si expune opiniile si cerintele fata de conducere.


GERMANIA considera ca deja e timpul ca Moldovei sa i se acorde mina de ajutor necesara pentru a intra in sfirsit in Europa.


ROMANIA considera actiunea de a declara pe ambasadorul ROM ca persoana non-grata o aberatie. Totusi se pronunta pentru restabilirea relatiilor diplomatice cu Moldova,
corespunator conventiilor UE. Cu toate ca Moldova impune Vize Romanilor
care vor sa paseasca hotarul ei (35 Euro) incepind cu azi12:00 noaptea,

Romania va mentine regimul de Vize gratuit pentru cetatenii Moldoveni care pleaca in ROM

Daca scapam de comunisti von fi sprijiniti din toate partile, tineti tot asa, daca renuntam acum suntem pierduti!!! JOS COMUNISTII!!!
Sus In jos
Artiom

avatar


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 07/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: provocari...   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 5:49 pm

se pare ca SIS-ul lucreaza tot mai bine pe zi ce trece, eu nu pot accesa pagina mea pe "odnoklasniki" si de fapt saitul de pe calculatorul meu nu se incarca! de pe profilul meu s-au trimis mesaje pro-comuniste si mesaje de genul: "nu va bagati in piata ca va aresteaza pe toti"!!! Shocked Mad
Sus In jos
Tatiana din Bucuresti

avatar


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 09/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: Cu bucurie constat ca constiinta nationala a moldoveanului s-a trezit   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 6:19 pm

Dragi prieteni,
Cu bucurie constat ca constiinta nationala a moldoveanului s-a trezit. Au fost foarte multe evenimente care au fost lasate fara raspuns, multe asteptari si multe sperante, poate nerealizate. Si revolta de la Chisinau reprezinta un proces de defulare a tensiunilor, a umilintelor traite. Astfel ne-a fost destinul, am fost cotropiti si aceasta poate pt ca am meritat. Trecutul nu-l mai schimbi. Dar, ar fi bine sa fim cat mai atenti in interpretarea evenimentelor de la Chisinau si cum actionam. Este cert ca ne-am trezit. Simt cu toata fiinta mea ca in sufletul nostru a avut loc o transformare. Si nimic nu va mai fi ca ieri. Dacii, romanii, natiune, popor sunt cuvinte care au o alta dimensiune pt mine acum. Momentele acestea nu se vor mai repeta, asa ca e bine sa actionam cu demnitate si intelepciune. Cu siguranta nimeni nu isi doreste o revolutie ca cea din 89, din Romania. Dar, cu siguranta ca unor grupuri de interese (masoni) le convin situatiile de haos si teribilism in masa. Este foarte important sa nu ne lasam provocati. Chiar daca sangele fierbe si am vrea multe sa zicem si mai ales sa facem... acolo in strada, e bine sa va ganditi de mai multe ori... sa nu fiti prinsi in capcana lor si sa le jucati si jocul lor.
Urmariti sa vedeti si simtiti lucrurile dincolo de aparente.
Doamne ajuta!
PS: Foarte multi moldoveni din afara tarii sa stiti ca va sustin si sunt alaturi de voi. Dar fiti intelepti nu va aruncati cu capul inainte. Nenoricitii de ei pot rasturna lucrurile in defavoartea noastra. Dar, sangele lui Burebista, al lui Stefan, al lui Eminescu curge prin venele noastre... si ei, cu siguranta, nu si-ar dori martiri. Trebuie sa demni, fermi dar nu violenti.
Sus In jos
Tatiana din Bucuresti

avatar


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 09/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: Laudă adusă duşmanilor   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 6:55 pm

[Acest text a fost scris de Roerich în 1925]
Iată ce avem de spus! Oricâte obstacole ne veţi pune în cale, vom continua să construim. Chiar dacă vă veţi împotrivi, nu ne vom tempera avântul. Chiar dacă vă veţi aţinti toate săgeţile asupra noastră, ne vom ridica scuturile. Când vă veţi îndeletnici cu scornirea unor noi strategii, mai subtile, vom ocupa deja o nouă poziţie. Noi nu avem decât o singura cale, dar voi veţi fi nevoiţi să încercaţi sute de căi, căci aceasta este forma de expresie a persecuţiei. Tranşeele voastre nu vor face decât să ne arate calea care duce către vârful muntelui. În timp ce ne vom continua urcuşul, voi o să întocmiţi un tratat gros care să cuprindă toate negaţiile.
Dar nu ne vom lăsa opriţi de tratatele voastre.
Nu este deloc pentru voi să înşiruiţi toate încălcările regulilor pe care le-aţi stabilit. Veţi încerca să enumeraţi toate cazurile de interdicţii şi negări, dar degetele vă vor amorţi. În finalul acestei bătălii, noi ne vom fi păstrat întreaga putere, pe când voi vă veţi simţi goliţi. Noi am renunţat demult la teamă şi am cultivat răbdarea, aşa că nu mai putem cunoaşte dezamăgirea. De aceea vom surâde înţelegători în faţa grimaselor voastre, a intrigilor şi a tăcerii voastre. Şi nu pentru că suntem înzestraţi cu puteri speciale, ci pentru că nu ne plac dicţionarele negării. Noi înfruntăm orice nouă bătălie cu un plan constructiv.
Vă spunem pentru a mia oară, cu acelaşi zâmbet pe buze: vă aducem mulţumiri, duşmani şi persecutori ai noştri. Voi ne-aţi învăţat ce înseamnă lipsa de oboseală şi căutarea soluţiilor. Mulţumită vouă, am descoperit glorioşii munţi, cu tezaurele lor inepuizabile. Graţie furiei voastre, acoperişurile caselor noastre sunt placate cu argint curat. Opresorii ne invidiază, căci ei nu-şi pot permite un asemenea lux. Mulţumită vouă, corturile noastre strălucesc în lumina albastră.
Sus In jos
Ratza

avatar


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 09/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: variante de scenarii   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 7:32 pm

Prima variantă, cea mai probabilă:
Noi venim, mulți, provocatorii încep lupta, aramta face ce vrea cu noi - are dreptul, prin provocatori.
Pledăm pentru nonviolență - comuniștii tac, sau iarăși provocatorii atacă.
Nu venim vineri - rămânem cu comuniștii la putere.

Totul e în mâinile lor. Puneți mintea în mișcare și găsiți o soluție care ar asigura măcar 50% victorie.
Sus In jos
Ciky

avatar


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 09/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: Re: nu va lasati dusi de provocari   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 9:49 pm

Sincer sa va spun, mii cam frik de ziua de miine. Pentru k stiu k unii au nevoie de dezastru!!! Insa eu voi fi prezenta pentru a manifesta pashnik, shi chiar dak se va incepe haos, nu ma dau batuta.
Sus In jos
faraviolenta

avatar


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 10/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: Re: nu va lasati dusi de provocari   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 1:43 am

Dragi Participanti ai mitingului din Chisinau, va rog sa fiti pregatiti sa fiti pusi la incercare si provocati de catre partidul comunist si aliatii lor. Stiti ca armata nu doarme si abia asteapta sa cedati... Sunt oameni care va vor provoca, care sunt si platiti pt asta. Va rugam sa ramaneti calmi si sa protestam prin alte metode decat prin violenta, in prim rand sa lasam pe toata lumea sa vada ce se intampla la Chisinau: fimati, inregistrati, si raspundeti clar cand dati interviu la diferite posturi TV, sa inteleaga lumea care sunt probleme in MD.

Evitam temele sensibili legate de Romania si geopolitica! (pe parcurs se va scanda FARA VIOLENTA) Sa ne facem ordine noi singuri la noi acasa!

Miine toti protestam in PMAN si nici intrun caz nu trecem mai departe de scarile ce urca spre Guvern!
Sus In jos
vulpeaFoxy

avatar


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 09/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: Re: nu va lasati dusi de provocari   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 2:59 am

Sus In jos
Veve

avatar


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 08/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: "REVOLUTIA FLORILOR"   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 3:33 am

Mesaj catre toti cetatenii Republicii Moldova ce sunt pro-democratie si anti-comunism: Prezenta pasnica a tuturor este binevenita la data de 10.04.2009 in Piata Marii Adunari Nationale! "Flower Power!!!" flower flower flower flower
Sus In jos
betty_md

avatar


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 10/04/2009

nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: Re: nu va lasati dusi de provocari   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 4:45 am

Sus In jos
Continut sponsorizat





nu va lasati dusi de provocari Empty
MesajSubiect: Re: nu va lasati dusi de provocari   nu va lasati dusi de provocari Icon_minitime

Sus In jos
 
nu va lasati dusi de provocari
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cativa tineri sunt batuti de politie, sunt arestati si dusi intr-o directie necunoscuta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
JOS COMUNISTII!!! :: Provocari sau Lovitura de Stat??????-
Mergi direct la: